Utulanki dla mojego dziecka

Utulanki dla mojego dziecka – warsztat ze śpiewania kołysanek

Serdecznie zapraszamy przyszłe oraz młode Mamy na warsztaty śpiewu, na których będziemy uczyć się najpiękniejszych polskich kołysanek i piosenek dla dzieci. Głos Mamy to dla dziecka najpiękniejszy dźwięk – żadne nagranie nie zastąpi tego, co możemy dać dziecku, gdy sami mu śpiewamy, zarówno wtedy, gdy potrzebuje utulenia i wyciszenia, jak i wtedy, gdy jest żywe i dzielimy z nim radość. Wspólne śpiewanie i nucenie melodii pogłębia więź z dzieckiem oraz wpływa korzystnie na jego rozwój emocjonalny oraz rozwój jego wrażliwości i muzykalności. Dla nas, dorosłych, to z kolei okazja, by przy naszym maleńkim dziecku otworzyć się na nowo na kontakt z muzyką i przekonać się, że śpiew przynosi radość, relaksuje i pobudza w nas delikatność i czułość. Śpiewanie w kobiecym gronie to z kolei możliwość doświadczenia wsparcia, siły i więzi, jakie daje wspólne, twórcze działanie.

Udział w warsztatach nie wymaga wcześniejszego przygotowania muzycznego. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno dla osób, które nigdy nie uczyły się śpiewu, jak i dla tych, którzy mieli kontakt z nauka muzyki, ale już zapomnieli, że mogą to dalej w sobie rozwijać :).

Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem w podstawy prawidłowej emisji głosu oraz wspólnym rozśpiewam i rozmruczeniem, by przygotować nasz głos do śpiewania. Podczas warsztatów popracujemy nad takimi kołysankami jak „Dla Wojtusia z popielniczka”, „Był sobie król”, „Idzie niebo ciemną nocą”. Jako akompaniament dla głosu służyć będą podkłady, które uczestniczki będą mogły wykorzystać również w domu.

Warsztaty poprowadzi Elżbieta Izdebska, wokalistka, muzyk, psycholog, organizatorka życia muzycznego. Od lat pracuje z amatorami, prowadząc zespoły wokalne oraz nauczając śpiewu indywidualnie. Wierzy w to, że każdy ma w sobie pokłady kreatywności i twórczy potencjał, który można wydobyć na powierzchnię. Z pełnym przekonaniem powtarza, że każdy może nauczyć się śpiewu, jeśli tylko ma silną motywację i znajdzie dobrego nauczyciela. Praca nad głosem to również głęboka praca nad sobą – nad swoimi ograniczeniami, blokadami w naszym ciele i psychice, rozwijanie naszej osobowości. Propaguje w Bydgoszczy EUFORYZM – twórczy styl życia, który uczestnictwo w kulturze rozumie jako współtworzenie jej i angażowanie się nie tylko jako bierny odbiorca, ale również jako współtwórca i wykonawca. Uważa, że śpiew nie jest tylko dla „utalentowanych wybrańców”, ale dla wszystkich, którym grają w duszy żywe emocje.

koszt udziału w warsztacie 49,20zł

Bilety:

https://evenea.pl/imprezy/kultura-i-sztuka/bydgoszcz/utulanki-dla-mojego-dziecka


czas trwania warsztatu 2 godziny
Organizator zapewnia herbatę i kawę i małe co nie co 🙂

Miejsce:

Rodzinny Zakątek

ul.Gotowskiego 6, (Budynek NOT)

85-030 Bydgoszcz